Aktualności

Glomex SIM Extender dla anteny weBBoat Plus 5G

Glomex SIM Extender dla anteny weBBoat Plus 5G

SIM Extender to nowy moduł firmy Glomex, który zapewnia użytkownikowi możliwość posiadania aż 4 kart micro SIM na wyciagnięcie ręki (aktywna w danym czasie może być tylko jedna z dostępnych kart). Gdy antenę weBBoat® Plus 5G zainstalowano w odległości do 100 m, urządzenie podłączane jest do niej za pomocą kabla Ethernet z wtyczką RJ45.

SIM Extender wyposażony jest w dwa porty Ethernet, drugi port Ethernet można wykorzystać do bezpośredniego połączenia z innymi urządzeniami lub ze switchem Ethernet, w przypadku gdy potrzebne są dodatkowe porty Ethernet, lub punkt dostępowy do utworzenia sygnału Wi-Fi wewnątrz jachtu.

Zasilanie dla modułu SIM Extender to 12 lub 24 V DC. Stan karty SIM będzie widziany w aplikacji oraz poprzez obserwację koloru diod LED na panelu przednim urządzenia SIM-Extender.

Libertist 703 z Raymarine nagrodzony przez magazyn Voile

Hella Marine FMS LED

Ostatnio oddany prototyp jednostki Libertist 703, na którym zamontowany został sprzęt Raymarine trafił na okładkę magazynu Voile oraz w wyniku przeprowadzonych testów otrzymał pierwszą nagrodę Jacht roku w swojej kategorii. Gratulacje!

Libertis 703 w magazynie Voile

Voile - relacja z przyznania nagród na Facebooku

Niskoprofilowe lampy Hella Marine serii FMS do montażu na powierzchni

Hella Marine FMS LED

Firma Hella Marine wprowadziła do sprzedaży eleganckie, niskoprofilowe lampy pokładowe LED serii FMS. Przeznaczone do montażu powierzchniowego lampy sceniczne zostały zaprojektowane tak, by dyskretnie zintegrować się z ciasnymi przestrzeniami i wnękami zewnętrznymi, a jednocześnie rzucać dużą ilość światła wszędzie tam, gdzie są zainstalowane. Dzięki występowi wynoszącemu zaledwie 38 mm lampy FMS są eleganckie i dyskretne w ciągu dnia, ale stają się bardzo widoczne w nocy!

Lampy oferowane są w dwóch intensywnościach światła: FMS1200 o mocy 1200 lumenów; oraz FMS2500 z jeszcze mocniejszym 2500 lumenami. Obie lampy zapewniają równomierne oświetlenie bliskiej odległości bezpośrednio pod lampą. Światło jest kierowane w dół pod stałym kątem 45 stopni, bez konieczności regulacji.

Technologia Hella Marine LED to gwarancja energooszczędnego, całkowicie szczelnego, odpornego na wstrząsy i wibracje oświetlenia. Zaawansowana elektronika zapewnia spójne oświetlenie i ochronę obwodów w całym zakresie wejść od 9 do 32 V DC, co zapewnia wyjątkowo długą żywotność.

Scanstrut ATMOS z dwiema nagrodami!

Scanstrut ATMOS

W ciągu zaledwie kilku tygodni 12V zintegrowana stacja kompresora ATMOS Air Station firmy Scanstrut otrzymała aż dwie nagrody: DAME Award oraz IBEX Innovation Award.

Za naciśnięciem jednego przycisku ATMOS jest gotowa do napompowania desek wiosłowych, sprzętu do holowania i nie tylko: wystarczy ustawić docelowe ciśnienie i pozwolić, by ATMOS wykonała całą ciężką pracę.

Wykorzystując DNA technologii zewnętrznej Scanstrut, jest to wodoodporne powietrze pokładowe, które zostało zaprojektowane tak, aby przetrwać w trudnym środowisku morskim.

Opinia składu jury: "Zintegrowana stacja kompresora Scanstrut's ATMOS 12V Air Station wygląda elegancko i jest efektywnym rozwiązaniem znacznie ułatwiającym pompowanie akcesoriów służących do rozrywki na wodzie."

Opinia składu jury: "Pontony i zabawki stały się standardowym wyposażeniem wielu łodzi. ATMOS to w pełni zintegrowana dwustopniowa pompa powietrza z przyjaznym dla użytkownika sterowaniem i przyjemną estetyką w wodoodpornej obudowie, która będzie wyglądać jak w domu wbudowana w kokpit wielu łodzi motorowych lub jachtów.”

Wybrzeże Polski już w Raymarine LightHouse Charts

Raymarine LightHouse Charts Polska

Firma Raymarine wciąż pracuje nad dodawaniem kolejnych obszarów pokrycia dla swoich elektronicznych map wektorowych LightHouse Charts. W ostatnim czasie obszary te zostały poszerzone o wody Belgii, Holandii i Polski.

Mapa Polski jest częścią mapy Europy Północnej (Northern Europe) od wersji oznaczonej numerem 1.3.6. Aktualnie szczegółowo opracowane jest tylko wybrzeże Polski, część śródlądowa zostanie prawdopodobnie uzupełniona w późniejszym terminie.

Więcej informacji o mapach LightHouse Charts

ELJACHT
ul. Łowicka 13, 80-642 Gdańsk
tel. +48 58 320 70 24
info@eljacht.pl

 
Facebook
Youtube