[Raymarine - elektronika jachtowa]
[Mastervolt - zasilanie]
[Marinco - zasilanie]
[Scanstrut - akcesoria montażowe]
[Ocean Signal - bezpieczeństwo na morzu]
[Glomex - anteny jachtowe]
[Hella Marine - oświetlenie]
[BEP Marine - elektrotechnika]
[CZONE - digital switching]
 

406Day - Dzień radiopław

406Day Ocean Signal

Wiodący producenci w dniu 406Day informują o korzyściach i obowiązkach wynikających z posiadania radiopław 406 MHz

Ocean Signal, ACR i ARTEX podkreślają ogromną wartość EPIRB, PLB i ELT dla żeglarzy, entuzjastów plenerów i lotników w dniu 6 kwietnia

Fort Lauderdale, Floryda, 06 kwietnia 2023 r. – Specjaliści ds. bezpieczeństwa ACR Electronics, ARTEX i Ocean Signal zwiększają świadomość użytkowników na temat radiopław 406 MHz i udzielają ważnych porad w jedenastym dorocznym 406Day (#406Day23) w czwartek, 6 kwietnia.

Każdego roku wiodący producenci radiopław łączą siły ze zwolennikami i partnerami w zakresie bezpieczeństwa lotniczego, plenerowego i żeglarskiego, aby podkreślić korzyści i obowiązki wynikające z posiadania EPIRB (Emergency Position-Indicating Radio Beacon), PLB (Personal Locator Beacon) lub ELT (Emergency Locator Transmitter). Dzień świadomości zachęca lotników, żeglarzy i entuzjastów plenerów do aktualizacji rejestracji radiopław, sprawdzania daty ważności baterii i samodzielnego testowania radiopław, aby upewnić się, że działają idealnie. Jest to również okazja do uczczenia ponad 43 000 istnień ludzkich uratowanych na całym świecie od połowy lat 80. XX wieku za pomocą sygnałów ostrzegawczych o częstotliwości 406 MHz i systemu Cospas-Sarsat.

Mikele D'Arcangelo, wiceprezes ds. globalnego marketingu i zarządzania produktami, powiedział: „406Day ma na celu sprawienie, by właściciele radiopław czuli się bardziej komfortowo ze swoimi urządzeniami 406 MHz poprzez ich przetestowanie, upewnienie się, że wiedzą, jak z nich korzystać, sprawdzenie daty ważności baterii i zaktualizowanie informacji rejestracyjnych”.

EPIRB dla łodzi, PLB dla przygód na świeżym powietrzu i ELT dla samolotów działają na częstotliwości 406 MHz. Każdy sygnalizator 406 MHz przesyła unikalny kod cyfrowy, który identyfikuje typ sygnalizatora i umożliwia powiązanie danych rejestracyjnych z urządzeniem. Dane rejestracyjne dostarczają informacji, takich jak właściciel radiopławy, typ statku i osoby kontaktowe w sytuacjach awaryjnych.

Ocean Signal oferuje następujące proste porady dla właścicieli radiopław, aby upewnić się, że ich EPIRB, PLB lub ELT będą działać skutecznie w przypadku sytuacji awaryjnej.

  • Sprawdź datę ważności baterii i czy nie wymaga ona wymiany. Jej stan można sprawdzić zgodnie z informacjami zawartymi w instrukcji obsługi.
  • Zaktualizuj swoje dane rejestracyjne. Upewnij się, że Twoje dane kontaktowe są prawidłowe, a informacje o kontaktach w nagłych wypadkach są dokładne. To najlepszy sposób, aby wspomóc akcję poszukiwawczo-ratowniczą w razie potrzeby aktywacji radiopławy.
  • Dokładnie sprawdź, czy Twój numer rejestracyjny radiopławy pasuje do Twojej radiopławy – zwłaszcza jeśli karta rejestracyjna została wypełniona ręcznie i przesłana pocztą. 1 może wyglądać jak 7, więc zawsze potwierdzaj, że numery się zgadzają.
  • Przetestuj swoją radiopławę – 406Day ma na celu sprawienie, by właściciele radiopław czuli się bardziej komfortowo ze swoimi urządzeniami, więc przeprowadź autotest i upewnij się, że działa idealnie.
  • Edukuj swoją rodzinę i przyjaciół – Zrób zdjęcie swoim EPIRB, PLB lub ELT i udostępnij je na swoich kontach w mediach społecznościowych, używając hashtagów #406Day23 i #beaconssavelives.

Więcej informacji można znaleźć na stronach www.oceansignal.com i www.eljacht.pl/produkty/ocean-signal

ELJACHT
ul. Łowicka 13, 80-642 Gdańsk
tel. +48 58 320 70 24
info@eljacht.pl

 
Facebook
Youtube