[Raymarine - elektronika jachtowa]
[Mastervolt - zasilanie]
[Marinco - zasilanie]
[Scanstrut - akcesoria montażowe]
[Ocean Signal - bezpieczeństwo na morzu]
[Glomex - anteny jachtowe]
[Hella Marine - oświetlenie]
[BEP Marine - elektrotechnika]
[CZONE - digital switching]

Sprzęt firmy Eljacht doskonale sprawdza się w rejsie Tomasza Cichockiego

Tomasz Cichocki, Eljacht

O tym, jak ważnym elementem każdego rejsu jest sprzęt elektroniczny zainstalowany na jachcie, wie doskonale kapitan Tomasz Cichocki. Żeglarz, po podjęciu decyzji o rejsie dookoła świata bez zawijania do portu, wybrał urządzenia firmy Eljacht z Gdańska. Po przepłynięciu 10 tys. mil morskich i zaliczeniu dwóch silnych sztormów Cichocki potwierdza – sprzęt Raymarine sprawdza się doskonale w trudnych warunkach rejsu.

Kapitan Tomasz Cichocki od początku planowania rejsu wiedział, że wyposażenie w urządzenia dodatkowe, elektroniczne, odegra kluczową rolę. Dlatego polski żeglarz od razu zdecydował się na firmę Eljacht, jako dostawcę tego sprzętu. Eljacht przystąpił do projektu w charakterze partnera/sponsora. Wyposażył jacht Cichockiego  w sprzęt najwyższej klasy. Łódź była produkowana na zamówienie, które do Delphi wpłynęło stosunkowo późno. W efekcie końcowym kapitan nie miał za dużo czasu na treningi i rejsy testowe chociażby na Bałtyku.

- Ostatecznie po kilku krótkich testach uznaliśmy, że odcinkiem testowym i treningowym zarazem będzie trasa Sopot – Brest, czyli od prestartu do miejsca rzeczywistego startu. W Breście oczywiście kapitan wykonywał również wypady testowe na Zatokę Biskajską – mówi Krzysztof Mikunda, z zespołu managerskiego kapitana Cichockiego.

W trakcie trasy Sopot - Brest Tomasz Cichocki, w związku ze zbyt krótkim okresem przygotowań przedstartowych miał, problemy z kalibracją sprzętu, logowaniem się czy wręcz z korzystaniem z niektórych opcji. Jak zwykle praktyka i zwyczajna konieczność, poprzedzona konsultacjami z Eljachtem, ostatecznie pozwoliły w pełni korzystać z tego wyposażenia.

- Po przepłynięciu tym jachtem łącznie ponad 10 tys. mil można powiedzieć, że wybór Raymarine był słuszny. Kapitan Cichocki ma za sobą już dwa silne sztormy i wiatry o sile dochodzącej do 65 knt. Dziewięciometrowe fale również nie przeszkodziły w nienagannej pracy urządzeń dostarczonych przez firmę Eljacht – dodaje Mikunda.

Firma Eljacht z Gdańska zadbała o to, by jacht kapitana Cichockiego wyposażony został w ceniony przez żeglarzy sprzęt nawigacyjny firmy Raymarine. W skład wyposażenia wchodzi autopilot, odbiornik GPS, Chartplotter z radarem, urządzenia pomiarowe oraz dodatkowe bezprzewodowe urządzenie Smartcontroller za pomocą którego kapitan Cichocki może sterować autopilotem oraz wyświetlać niezbędne informacje o głębokości, prędkości jachtu, sile i kierunku wiatru nawet podczas odpoczynku w koi. Jednostka wyposażona jest także w panele słoneczne oraz elektrownię wiatrową służące do uzupełniania energii elektrycznej. Serwis firmy Eljacht po zwodowaniu jachtu w Gdańsku, dokonał niezbędnych ustawień oraz kalibracji urządzeń Raymarine.

Więcej informacji o projekcie Around The World Delphia Project: http://www.kapitancichocki.pl/

ELJACHT
ul. Łowicka 13, 80-642 Gdańsk
tel. +48 58 320 70 24
info@eljacht.pl

 
Facebook
Youtube