[Raymarine - elektronika jachtowa]
[Mastervolt - zasilanie]
[Marinco - zasilanie]
[Scanstrut - akcesoria montażowe]
[Ocean Signal - bezpieczeństwo na morzu]
[Glomex - anteny jachtowe]
[Hella Marine - oświetlenie]
[BEP Marine - elektrotechnika]
[CZONE - digital switching]

Raymarine teraz także z Androidem

Raymarine teraz także z Androidem

Do tej pory tylko osoby posiadające produkty marki Apple miały możliwość korzystania za pomocą technologii bezprzewodowych z urządzeń serii e i c Raymarine. Lider w produkcji urządzeń do nawigacji morskiej nie zapomniał jednak o użytkownikach smartfonów z systemem Android. Ukazała się właśnie aplikacja umożliwiająca na współpracę tego systemu z urządzeniami tych serii.

Za pomocą ekranu najnowszych urządzeń z serii c i e, użytkownicy mogą kontrolować pracę kamery termowizyjnej, oraz mają możliwość przesyłania obrazu w czasie rzeczywistym, ze wskaźnika do iPada (wersje 1 i 2) oraz iPhona 4. Dzięki tej funkcji, mapy nawigacyjne, obraz wideo, radar i sonar mogą być dostępne prawie z każdego miejsca na jachcie.

Taka nowinka z pewnością ucieszyła posiadaczy telefonów z systemem iOS. Jednak najbardziej popularną platformą dla smartfonów jest w tym momencie Android. Raymarine zadbało, aby również ten system operacyjny mógł współpracować ze wskaźnikami serii e i c.

- Raymarine uruchomiło nową aplikację RayViewer do bezprzewodowego przesyłania obrazu także dla systemu Android. Cieszy nas to, ponieważ ta platforma jest bardzo popularna w Polsce - informuje Tomasz Jankowski z firmy Eljacht, przedstawiciela Raymarine.

Aplikację można pobrać za darmo z serwisu Google Play. Nasz smartfon, czy tablet z systemem Android w prosty sposób posłuży nam jako dodatkowy ekran. Aplikacja RayViewer umożliwia wyświetlanie w czasie rzeczywistym obrazu z urządzenia Raymarine z serii e i c.

- W prosty sposób pobierz aplikację, połącz swoje urządzenie z systemem Android z ploterem Raymarine i ciesz się wysokiej jakości obrazem sonaru, radaru czy kamery termowizyjnej z dowolnego miejsca na pokładzie - dodaje Tomasz Jankowski.

Warto również zwrócić uwagę na nowatorski system obsługi tych urządzeń - poprzez wygodny i intuicyjny interfejs LightHouse. Zaprojektowany przez Raymarine interfejs użytkownika LightHouse (UI) sprawia, że poruszanie się po funkcjach menu jest łatwe i szybkie. System intuicyjnie umieszcza najczęściej używane funkcje tak, aby były szybko i łatwo dostępne. Na stronie startowej (home screen), znajdują się wszystkie aplikacje nowej e serii wraz ze stronami użytkownika. Wystarczy przeciągnąć palcem po ekranie aby uzyskać dostęp do całej gamy możliwości nowego wskaźnika. Interfejs LightHouse korzysta również z zalet technologii HybridTouch, dając możliwość wyboru opcji sterowania z ekranu lub z przycisków, kiedy pogoda się pogorszy. Urządzenia serii c nie posiadają panelu dotykowego. Obsługujemy je za pomocą wygodnych przycisków.

Urządzenia zaprojektowane zostały przez żeglarzy dla żeglarzy. Posiadają wyjątkowo jasny ekran LCD z podświetleniem diodami LED dla zwiększenia wydajności oraz zapewnienia maksymalnej kontroli jasności. Ekran wskaźnika posiada też warstwę translefsekcyjną. Użytkownik może uzyskać lepszą jasność przez wybranie odpowiedniej palety kolorów, pozwalających na wykorzystanie dostępnego światła słonecznego.

Aplikacje RaymarineAplikacje RaymarineAplikacje Raymarine

Wymagania sprzętowe:

- Android 2.2.2 (lub nowszy)

- Procesor 1Ghz

Aplikację możecie Państwo pobrać przez oficjalną stronę Raymarine lub z serwisu Google Play.

ELJACHT
ul. Łowicka 13, 80-642 Gdańsk
tel. +48 58 320 70 24
info@eljacht.pl

 
Facebook
Youtube