[BEP Marine - elektrotechnika]
[CZONE - digital switching]

Puchar Korsarza 2013

W dniu 20 lipca o godz. 11.15 wystartowały regaty o legendarne trofeum Korsarza, najstarszego pływającego jachtu regatowego należącego do Polskiego Klubu Morskiego.

Zwycięzcą została załoga Jerzego Jankowskiego na jachcie Eljacht, pokonując trasę wyścigu w ciągu 5 godzin i 7 minut. Drugie miejsce przypadło w udziale Jackowi Zielińskiemu na jachcie Quick Livener, trzecie miejsce zajął Andrzej Mielicki na Panacee. W klasie Open zwyciężył Siergiej Pawlenko na jachcie Błogodarność II, drugie miejsce zajął Jerzy Brezdeń na jednostce Kapitan II, trzecie Janusz Lessnau na jachcie Klan.

W regatach wystartowało łącznie 21 jachtów. Trasę wytyczono na wprost od molo w Brzeźnie, przez trzy pławy, które trzeba było ominąć prawą burtą.

Regaty o Puchar Korsarza nawiązują do sukcesu kapitana Tadeusza Prechitki, który na jachcie Korsarz zwyciężył w przedolimpijskich regatach w Kilonii w 1936 roku, zdobywając Złoty Kompas Kapitański.

Zwycięzcom regat oraz poszczególnych podgrup serdecznie gratulujemy!