[Raymarine - elektronika jachtowa]
[Mastervolt - zasilanie]
[Marinco - zasilanie]
[Scanstrut - akcesoria montażowe]
[Ocean Signal - bezpieczeństwo na morzu]
[Glomex - anteny jachtowe]
[Hella Marine - oświetlenie]
[BEP Marine - elektrotechnika]
[CZONE - digital switching]

Eljacht ponownie partnerem Zbigniewa Gutkowskiego

Eljacht ponownie partnerem Zbigniewa Gutkowskiego

Miło nam poinformować Państwa, że nasza firma została ponownie partnerem Zbigniewa Gutkowskiego. "Gutek" bierze udział w bardzo wymagających regatach Vendée Globe.

Wyścig rusza 10 listopada z francuskiego portu Les Sables d'Olonne. Zbigniew Gutkowski to pierwszy w historii Polak, który znalazł się w tym elitarnym gronie dwudziestu żeglarzy z całego świata. Bardzo mu kibicujemy i wierzymy, że na swoim jachcie popłynie po zwycięstwo.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z chrzcin jachtu "Energa 2", które odbyły się w Marinie Sopot. Zdjęcia są dostępne w naszej galerii zdjęć.

Konferencja Zbigniewa Gutkowskiego5 października o godzinie 11.00 w Sopocie odbyła się konferencja prasowa, na której Zbigniew Gutkowski opowiadał o swoim uczestnictwie w okołoziemskich regatach Vendee Globe. Regaty nie bez powodu nazywane są Mount Everestem żeglarstwa.

Są to bez wątpienia najbardziej wymagające zawody żeglarskie na świecie. Uczestnicy muszą pokonać około 30 000 mil morskich. Oznacza to niemal trzymiesięczny rejs – non stop. W tym czasie żeglarze zdani są tylko na siebie i własne umiejętności. Jakikolwiek kontakt z lądem oznacza dla uczestnika dyskwalifikację. Statystycznie regaty kończy około 40 procent uczestników. Zwycięzca zostaje uhonorowany tytułem najlepszego żeglarza roku na świecie.

Jacht O godzinie 12:00 w sopockiej marinie odbył się uroczysty chrzest jachtu „Energa 2”. Jednak ta jednostka nie wypłynie w morze z „Gutkiem”. W ostatniej chwili żeglarzowi udało się zdobyć jednostkę, która ma zapewnić mu większe szanse na zwycięstwo. „Energa” (wcześniej Hugo Boss) to jacht klasy IMOCA open 60, zbudowany w 2007 roku.

Zbigniewowi Gutkowskiemu życzymy zwycięstwa w tych prestiżowych regatach.

 

ELJACHT
ul. Łowicka 13, 80-642 Gdańsk
tel. +48 58 320 70 24
info@eljacht.pl

 
Facebook
Youtube