[Raymarine - elektronika jachtowa]
[Mastervolt - zasilanie]
[Marinco - zasilanie]
[Scanstrut - akcesoria montażowe]
[Ocean Signal - bezpieczeństwo na morzu]
[Glomex - anteny jachtowe]
[Hella Marine - oświetlenie]
[BEP Marine - elektrotechnika]
[CZONE - digital switching]

Eljacht wspiera samotny rejs Kapitana Tułnowskiego przeciwko białaczce

Eljacht wspiera samotny rejs kapitana Tułnowskiego

Kapitan Stanisław Tułnowski zakończył właśnie pierwszy etap swojego samotnego rejsu, który polegał na opłynięciu polskiego wybrzeża basenu morza Bałtyckiego. Z kapitanem udało nam się spotkać w gdańskiej marinie, skąd wyruszał do stoczni jachtowej Delphia. Tam jego jacht QANI ma przejść przegląd przed przystąpieniem do drugiego etapu wyprawy – opłynięcia wybrzeży Litwy, Rosji, Estonii, Łotwy, Finlandii, Szwecji, Danii i Niemiec w 2013 roku.

Stanisław Tułnowski, jednoręki żeglarz z Białogardu obrał sobie za cel opłynięcie basenu Morza Bałtyckiego. Na jego zrealizowanie przeznaczył dwa najbliższe lata. Całej wyprawie przyświeca idea zwrócenia uwagi na problem zachorowań na białaczkę w Polsce. Kapitan zachęca ludzi do rejestrowania się w bazie dawców szpiku kostnego. -  Aby zostać wpisanym na listę potencjalnych dawców należy oddać 10 ml swojej krwi. To naprawdę niewielka ilość, a dla osoby chorej na białaczkę może być to szansa na życie – informuje kapitan.

Pociąg wsparcia dla Michała

Michał Wudziński to normalny nastolatek mieszkający w Białogardzie. Ma przyjaciół, chodzi do szkoły. Ma także głowę pełną pomysłów i marzeń. Pewnego dnia wykryto u niego białaczkę. Michał dzięki pomocy i zaangażowaniu innych osób ma już dawcę. Jednak dla wielu osób w naszym kraju taka diagnoza wciąż brzmi jak wyrok. Tylko co osiemdziesiąty biorca jest ratowany, reszta czeka być może i na Ciebie. W Polsce co roku stwierdza się 10 000 zachorowań na białaczkę.

- Dlatego też w roku 2013 będę odwiedzał porty w Rosji, Litwie, Łotwie, Estonii, Finlandii, Szwecji, Danii i w Niemczech. Moim celem będzie uświadomienie ludziom, że każdy z nas może zostać dawcą szpiku kostnego. Wystarczy oddać jedynie 10 ml krwi. Ostatni etap mojej wyprawy przypada na rok 2014, wówczas odwiedzę zatoki: Ryską, Fińską i Botnicką. – mówi Tułnowski.

Pomóc może każdy

Każdy z nas może zostać dawcą szpiku. Wystarczy odwiedzić regionalne centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa w swoim mieście.

- Jesteśmy dumni, że możemy wspierać kapitana Tułnowskiego w jego niezwykłym rejsie, który ma tak cenny i potrzebny wymiar – ratowania ludzkiego życia. Mamy nadzieję, że rejs przebiegnie pomyślnie do samego końca, także dzięki zainstalowanym na jachcie urządzeniom Raymarine – mówi Tomasz Jankowski z firmy Eljacht, która dostarczyła sprzęt nawigacyjny.

ELJACHT
ul. Łowicka 13, 80-642 Gdańsk
tel. +48 58 320 70 24
info@eljacht.pl

 
Facebook
Youtube