[Raymarine - elektronika jachtowa]
[Mastervolt - zasilanie]
[Marinco - zasilanie]
[Scanstrut - akcesoria montażowe]
[Ocean Signal - bezpieczeństwo na morzu]
[Glomex - anteny jachtowe]
[Hella Marine - oświetlenie]
[BEP Marine - elektrotechnika]
[CZONE - digital switching]

Eljacht wspiera samotny rejs kapitana Cichockiego dookoła świata

Eljacht, kapitan Cichocki

Dokładnie 1 lipca 2011 roku z portu w Breście we Francji kapitan Cichocki wypłynie w rejs dookoła Świata. Przygotowania do tej wyprawy trwały blisko osiem lat. Podczas trwającego blisko 300 dni rejsu, jacht Delphia 40.3 ochrzczony imieniem „Polska Miedź” nie będzie miał kontaktu ze stałym lądem ani innymi jednostkami pływającymi. W tym samotnym rejsie Tomaszowi Cichockiemu pomoże profesjonalne wyposażenie firmy Raymarine, dostarczone przez firmę Eljacht z Gdańska.

Tomasz Cichocki popłynie rzadko wybieraną przez żeglarzy trasą na wschód. Z francuskiego portu w Breście uda się na południe, minie Przylądek Dobrej Nadziei, następnie Ocean Indyjski, opłynie od południa Australię i Nową Zelandię, przemierzy Ocean Spokojny, opłynie przylądek Horn. Na Oceanie Atlantyckim skieruje się na północ. W tym czasie kapitan Cichocki przepłynie 24 000 mil morskich bez zawijania do portu. Do Brestu zawita ponownie po około 300 dniach – zakończenie rejsu przewidywane jest na kwiecień 2012 roku.

Bardzo ważnym elementem tej wyprawy będzie skompletowany przez kapitana sprzęt. Jednostką, która przez 10 następnych miesięcy będzie dla żeglarza schronieniem jest polskiej produkcji jacht Delphia 40.3. Mimo, że „Polska Miedź” to statek produkowany seryjnie, został specjalnie wzmocniony przez producenta, by bezpiecznie służyć kapitanowi aż do zakończenia wyprawy.

Firma Eljacht z Gdańska zadbała o to, by jacht kapitana Cichockiego wyposażony został w ceniony przez żeglarzy sprzęt nawigacyjny firmy Raymarine. W skład wyposażenia wchodzi autopilot, odbiornik GPS, Chartplotter z radarem, urządzenia pomiarowe oraz dodatkowe bezprzewodowe urządzenie  Smartcontroller  za pomocą którego kapitan Cichocki może sterować autopilotem oraz wyświetlać niezbędne informacje o głębokości, prędkości jachtu, sile i kierunku wiatru nawet podczas odpoczynku w koi. Jednostka wyposażona jest także w panele słoneczne oraz elektrownię wiatrową służące do uzupełniania energii elektrycznej. Serwis firmy Eljacht po zwodowaniu jachtu w Gdańsku, dokonał niezbędnych ustawień oraz kalibracji urządzeń Raymarine.

Podczas tak długiej i niezwykle ciężkiej podróży kapitan Cichocki będzie pełnił funkcję kapitana statku, żeglarza, piekarza, rybaka, ogrodnika oraz mechanika. Podkreślał, że na jachcie nie będzie alkoholu. Dzięki łączności satelitarnej możliwy będzie kontakt z rodziną oraz transmisje z wyprawy.
Dotychczas tylko dwóch Polaków opłynęło Ziemię samotnie, bez zawijania do portów, trasą na wschód. 30 lat temu dokonał tego kapitan Henryk Jaskuła w 344 dni, płynąc jachtem „Dar Przemyśla”. W 2007 roku wyczyn ten powtórzył kapitan Tomasz Lewandowski. Podróż zajęła mu 392 dni.

Więcej informacji o projekcie Around The World Delphia Project:
http://www.kapitancichocki.pl/

Więcej informacji o firmie Eljacht:
ELJACHT JERZY JANKOWSKI
Ul. Powstania Styczniowego 1/20
80-288 Gdańsk
tel. +48 58 340 36 88
fax. +48 58 340 36 89
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.eljacht.pl

ELJACHT
ul. Łowicka 13, 80-642 Gdańsk
tel. +48 58 320 70 24
info@eljacht.pl

 
Facebook
Youtube