[Raymarine - elektronika jachtowa]
[Mastervolt - zasilanie]
[Marinco - zasilanie]
[Scanstrut - akcesoria montażowe]
[Ocean Signal - bezpieczeństwo na morzu]
[Glomex - anteny jachtowe]
[Hella Marine - oświetlenie]
[BEP Marine - elektrotechnika]
[CZONE - digital switching]

Eljacht wspiera rejs kapitana Stanisława Tułnowskiego

Kapitan Stanisław Tułnowski

Kapitan Stanisław Tułnowski, jednoręki żeglarz z Białogardu, wypłynął kilka dni temu z kołobrzeskiego portu, by samotnie opłynąć Bałtyk. Zajmie mu to pół roku. Niepełnosprawnego żeglarza w rejsie wspiera firma Eljacht z Gdańska.

Wstępnie białogardzianin miał wypłynąć w rejs już w maju, podczas otwarcia kołobrzeskiej mariny. Te plany pokrzyżował jednak niedopasowany do jachtu sprzęt, który dotarł do niego ze Szwecji. Sprawne urządzenia Tułnowski dostał dopiero 6 lipca. Cztery dni później mógł już wypłynąć w samotny rejs dookoła Bałtyku.

- Stanisław Tułnowski zwrócił się do nas z prośbą o pomoc w wyposażeniu jachtu. Oczywiście nie odmówiliśmy. Gorącą kibicujemy żeglarzowi w jego rejsie dookoła Morza Bałtyckiego – mówi Tomasz Jankowski z firmy Eljacht w Gdańsku.

Do tej pory nikt nie dokonał takiego wyczynu. Tułnowski planuje wpłynąć we wszystkie zatoki bałtyckie. Co jednak najważniejsze, kapitan Tułnowski jest osobą niepełnosprawną. 35 lat temu stracił prawą rękę podczas wypadku przy pracy. Jego wyczyn będzie tym bardziej wyjątkowy.

Rejs potrwa od 4 do 6 miesięcy. Wszystko zależy od pogody, wiatrów.

- Dobrze znoszę samotność. Żona i dzieci troszeczkę się o mnie boją, ale będą mnie wspierać. Taka rodzina to skarb, wierzę, że mi się uda – mówi Tułnowski.

Pierwszym portem, do którego zawinie Tułnowski, ma być Hel lub Władysławowo.

ELJACHT
ul. Łowicka 13, 80-642 Gdańsk
tel. +48 58 320 70 24
info@eljacht.pl

 
Facebook
Youtube